Lielo Kangaru taka

Lielo Kangaru taka

07.09.2019

Lielo Kangaru taku un skatu torni pilnīgi nejauši apmeklējām pirms vēl tas tika oficiāli atklāts un līdz ar to mēs izbaudījām pastaigu gandrīz pilnīgā vientulībā. Tagad atklātais skatu tornis un purva taka jau kļuvuši par iemīļotu tūrisma objektu un ir plaši apmeklēts. Par īpaši pievilcīgu apmeklējuma vietu šo padara attālums no Rīgas, aptuveni 40 kilometri, un izcilais skats, kas paveras no skatu torņa.

Takas sākumā veselības maršruts aicina apmeklētājus izvingroties un izkustēties un tālāk pa laipām dodoties pastaigā cauri purvam. Pastaigu taka ar tiltiņiem un skatu platformu pie ezera no kuras paveras skats uz Kangaru ezeru ir aptuveni 2km gara. Jauki, ka visas takas garumā izvietoti informatīvie stendi par veselības vingrinājumiem un apkārtnē sastopamajiem augiem un dzīvniekiem. Informatīvie stendi ar fotogrāfijām apvieno ievērojamu daudzumu stāstu un teiku par notikumiem, vietām, tēliem un parādībām Lielajos Kangaros. Piemēram, stendos tiek vēstīts par Ķoderu pilskalnu izpēti un vēsturi, kā arī par īpaši aizsargājamiem biotopiem, retiem un aizsargājamiem augiem, dabas liegumu un lielāko osu grēdu Latvijā, ezeru, Kangaru ceļu, dzīvniekiem, putniem un bezmugurkaulniekiem. Ļoti interesanta informācija, kas parastu pastaigu padara par izglītojošu. Taka būs pieveicama kā bērniem, tā arī vecāka gadagājuma ceļotājiem, jo visā maršrutā ir izvietotas atpūtas vietas. 

Savukārt ainavisko apkārtni -  Kangaru ezeru un Lielkangaru purvu – var vērot no jaunizbūvētā skatu torņa 33 metru augstumā, kas uz to brīdi bija otrais lielākais Latvijā.

Teika par Lielajiem kangariem
Kādreiz Velns nesis smiltis uz Rīgu, ar ko Rīgu mūrēt. Ceļš gājis pāri purvam. Velnam uznācis miegs, tāpēc apgūlies turpat purvā. Pa to laiku bērni izgriezuši maisam caurumu. Velns pamodies, neko nemanījis, paceļ maisu plecos un prom uz Rīgu. Bet smiltis birst laukā. Tā radās Kangaru kalni, Velna taisīti. Velna gulta esot purvā redzama: kur galva gulējusi, tas gals augstāks. (1985, 850. Madonas Kārzdabā 1968.)

https://www.celvezi.lv/teritorijas/dabas-liegumi/lielie-kangari/